„DWÓJKA” ZWIEDZA STOLICĘ
29.05.2017 Sandra Słodkowska 500

„DWÓJKA” ZWIEDZA STOLICĘ

W dniach 22 – 24 maja 2017 roku 50 – osobowa grupa dzieci wraz z opiekunami przebywała na wycieczce szkolnej w Warszawie. Grupę stanowili uczniowie klas III – V oraz ministranci z parafii św. Stanisława BM. Celem tej wycieczki było przede wszystkim zwiedzanie naszej stolicy i ukazanie tych ważnych miejsc dla nas Polaków. Dzieci mogły zobaczyć i być w budynkach Sejmu i Senatu RP. Zwiedziły plac Zamkowy, rynek Starego Miasta, Krakowskie Przedmieście, Grób Nieznanego Żołnierza. Widziały Zamek Królewski i Pałac Kultury i Nauki. W programie również zaplanowana została wycieczka do grobu naszego patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz męczennika Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki. Wielką frajdą dla wszystkich uczestników był pobyt w Warszawskim ZOO ale przede wszystkim zwiedzanie Stadionu Narodowego. Dzieci mogły dzięki Trasie Piłkarskiej zobaczyć nie tylko samo wnętrze stadionu ale zwiedzić szatnie reprezentacji Polski, sale w której piłkarze udzielają wywiadów, miejsce z którego wyczekują wyjścia na mecz i wiele innych atrakcji. W ostatnim dniu wycieczki dzieci udały się na spacer po Parku Łazienkowskim i mimo deszczu, który zastał uczestników dzieci pełne wrażeń wracały do Nakła.

Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele: pani Anita Czyż, Katarzyna Dobosz, Lilianna Grabarkiewicz i ks. Michał Zawartowski.

Dziękujemy dzieciom za dyscyplinę i dobre zachowanie podczas całego wyjazdu. Również rodzicom za zaufanie i pomoc w zorganizowaniu tej wspaniałej wycieczki.