09.06.2017 Sandra Słodkowska 465

W czwartek  8 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią miała miejsce V edycja Powiatowego Konkurs Języka Angielskiego „Macmillan Primary School Tournament”. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III i kl. IV-VI. Partnerem konkursu było Wydawnictwo Macmillan Polska. Do Turnieju zgłosiły się 4 szkoły: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Olszewce, ZSP nr 3 w Nakle nad Notecią oraz SP nr 4 i SP nr 2 w Nakle nad Notecią. Uczestnicy wykazali się znajomością materiału na poziomie rozszerzonym, a o zajętym miejscu decydowały niewielkie różnice w ilości zdobytych punktów.

W łącznej klasyfikacji wyniki przedstawiają się następująco:

Kl. I-III

I miejsce:  Mateusz Bembnista, SP nr 4 w Nakle

II miejsce: Zofia Piergies, SP nr 4 w Nakle

III miejsce: Karolina Bruska, SP nr 2 w Nakle

Kl. IV – VI:

I miejsce:  Julia Mazgaj, SP nr 2 w Nakle

II miejsce:  Maria Lidke, NSP w Olszewce; Maksymilian Tercjak ZSP nr 3 w Nakle

II miejsce:  Julia Sudoł, SP nr 4 w Nakle

Podczas obrad jury uczestnicy brali udział w quizach językowych wykorzystując internetowe narzędzie - Kahoot.

Organizatorzy dziękują uczestnikom za udział w konkursie, nauczycielom za przygotowanie dzieci, wydawnictwu Macmillan za nagrody, upominki i wsparcie w przygotowaniu konkursu.