Kolejny sukces w Wojewódzkim Konkursie Literackim
09.06.2017 Sandra Słodkowska 450

Kolejny sukces

w Wojewódzkim Konkursie Literackim

Anna Weltrowska uczennica klasy V c Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle znalazła się w gronie osób wyróżnionych

w Wojewódzkim Konkursie Literackim pt. „Opowiadanie małego powstańca” – dzieci

i młodzież w Powstaniu Warszawskim 1944r.

Celem konkursu było:

1. Propagowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o Powstaniu Warszawskim 1944r.,

a w szczególności o udziale ich rówieśników w powstańczych walkach.

2. Wzmacnianie postaw patriotycznych i poczucia tożsamości narodowej.

3. Upowszechnienie i pogłębienie wśród uczniów wiedzy na temat historii Polaków w czasie II wojny światowej.

4. Rozwijanie pasji badawczej i talentu twórczego dzieci i młodzieży oraz poszukiwanie prawdy historycznej.

5. Zachęcenie uczniów do pisania opowiadania.

6. Doskonalenie warsztatu literackiego.

Patronat honorowy sprawował Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotr Całbecki, a organizatorem IV edycji konkursu był Zespół Szkół Nr 24 w Toruniu i Szkoła Podstawowa Nr 7 w Toruniu.

Motywem przewodnim w tym roku była myśl: „Choć miał na sobie zbyt obszerny mundur

i za wielki hełm, to serce było w nim gorące...”.  Tematem wyróżnionej pracy pt. Urodzinowy prezent” była historia chłopca – małego powstańca, który na urodziny od przyjaciela otrzymuje hełm, za wielki jak na dziecko.

Warto podkreślić, że w ubiegłorocznej edycji tego konkursu uczeń naszej szkoły zdobył

III miejsce.

Lucyna Żygowska