W dniach od 5 do 9 czerwca 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 uczestniczyli w wycieczce profilaktyczno - krajoznawczej w góry
12.06.2017 Sandra Słodkowska 452
12.06.2017

SP 2

W dniach od 5 do 9 czerwca 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią uczestniczyli  w wycieczce profilaktyczno - krajoznawczej w góry. Dzięki pozyskanym środkom finansowym z Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nakle nad Notecią, Akcja LATO 2017,  dzieci mogły atrakcyjnie spędzić pięć dni na południu Polski.

W programie wyjazdu znalazły się następujące miejsca: zwiedzanie Jasnej Góry w Częstochowie, Kopalni Soli w Wieliczce, Krakowa z zamkiem i katedrą na Wawelu, Kościołem Paulinów na Skałce, Rynkiem Głównym z Kościołem Mariackim, Sukiennicami, Pomnikiem Adama Mickiewicza oraz Barbakanem.

Docelowym punktem wyjazdu było Zakopane. Na miejscu dzieci spędziły trzy dni,

podczas  których zwiedziły: Muzeum Tatrzańskie, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach oraz Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, Kościół Paulinów na Bachledówce, kaplicę na Jaszczurówce oraz Pustelnię Świętego Brata Alberta na Kalatówkach, która znajduje się przy szlaku na Halę Kondratową. Dzieci odbyły również wycieczkę na Gubałówkę,  Morskie Oko, do Kuźnic pod dolną stację kolejki na Kasprowy Wierch oraz pod skocznię narciarską Wielką Krokiew. Oczywiście znalazł się czas na spacer po Krupówkach, gdzie można było zakupić atrakcyjne pamiątki.

W korelacji  z programem wycieczki realizowany był program profilaktyczny. Dzieci miały możliwość uczestnictwa w wieczornych zajęciach.

Pobyt na wycieczce był dla wszystkich wspaniałym przeżyciem. Radość z nowych przyjaźni, gościnność, otwartość i serdeczność wszystkich, którzy zadbali o wspaniałą atmosferę, na długo pozostawi w ich pamięci bezcenne wspomnienia.

Wycieczkę zorganizowała p. Joanna Czajkowska, a opiekę nad uczniami sprawowali p. Grzegorz Andrzejewski, p. Sylwia Kozłowska oraz p. Marżenna Otto.

Materiał: Joanna Czajkowska