Na tropie zagadek nauki
KUL
28.06.2017

Na tropie zagadek nauki

We współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II oraz Fundacją Potulicką znowu udało się nam zaprosić profesorów KUL - u do naszej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią oraz do szkół zaprzyjaźnionych ZS im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie i SP im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie.

21 czerwca do naszej szkoły, po długich oczekiwaniach, przybyli zaproszeni goście-wykładowcy. Przybyli i zabrali naszych uczniów, zwracając się do nich jak do studentów, na wykłady.

Pani mgr Anna Dutkowska starała się przybliżyć małym studentom świat nauki związany z poszukiwaniem, zrozumieniem, doświadczeniem. Temat wykładów brzmiał: Na tropie zagadek oraz Zagadki ludzkiego umysłu. Już na samym początku wykładowca uświadomił uczniom, że to co widzimy, nie zawsze odzwierciedla rzeczywistość, a wzrok często płata nam figla, świat jest pełen tajemnic i wydarzeń, których nie potrafimy do końca wyjaśnić.

Pan prof. Michał Wyrostkiewicz prowadził małych studentów przez Internet, jego możliwości, po ekologię, która uczy nas dbania o świat - Internet a ekologia. Drugi temat był skierowany do klas I-III - Dziecko i zwierzęta, jak traktować naszych pupili, czyli jaką rolę w naszej rodzinie powinien zajmować pies, kot lub inne zwierzątko oraz jak się nim opiekować, by czuło się kochane i bezpieczne.

Uczniowie, mali studenci  byli uważnymi słuchaczami, aktywnie uczestniczyli w zajęciach oraz zadawali pytania. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu profesorowie KUL-u zawitają do naszych szkół.

Jolanta Stawicka