English Teaching Market
17.07.2017 Sandra Słodkowska 434

Nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią – Aleksandra Kwasigroch, Ewa Zdrojewska-Baliniak i Angelika Majorowska, w dniach 26 – 28.06.2017 r. wzięły udział w największej w Polsce konferencji gromadzącej nauczycieli języka angielskiego ze wsi i małych miast „English Teaching Market” w Starych Jabłonkach na Mazurach. Spotkanie, w którym wzięło udział 500 nauczycieli z całej Polski, otworzyli Barbara i Krzysztof Margol (operator Programu, NFR NIDA) oraz Jerzy Koźmiński (Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, która jest autorem i fundatorem Programu). Wykład inauguracyjny wygłosiła prof. dr hab. Hanna Komorowska. Podczas ETM przeprowadzone były warsztaty metodyczne z nauczania języka angielskiego, spotkania z ciekawymi ludźmi, wykłady i prezentacje dotowanych projektów. Popołudniowe warsztaty podczas English Teaching Market 2017 to bardzo intensywnie spędzony czas. Od wykładów po zajęcia przy komputerach - wszystkie prowadzone przez najlepszych wykładowców, metodyków i specjalistów nauczania językowego w Polsce. Trzydniową konferencję zakończył wykład prof. Jacka Pyżalskiego „W kierunku pozytywów, czyli co dobrego robią dzieci i młodzież i co z tego może dla nas wynikać?” Było to już jubileuszowe, 15 spotkanie, organizowane przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Nidzicką Fundację Rozwoju NIDA. Trzy dni spędzone w pięknym miejscu na Mazurach, wśród nauczycieli – pasjonatów, wypełnione nauką i wymianą „dobrych praktyk” to dobry początek na przygotowania do nowego roku szkolnego.