DZIECI Z DWÓJKI W KIELCACH
22.09.2017 Sandra Słodkowska 224

DZIECI Z DWÓJKI W KIELCACH

Na zaproszenie Pana Prezydenta Kielc, 40 osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, z nauczycielami - opiekunami przebywała w dniach od 4 - 10 września w ziemi świętokrzyskiej. Była to kolejna grupa dzieci z województwa kujawsko – pomorskiego, z terenów dotkniętych klęskami żywiołowymi. Uczestnicy wyjazdu zostali zakwaterowani w bursie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z ulicy Jagiellońskiej. Dla dzieci przygotowane zostały wspaniałe atrakcje. Już od samego poniedziałku dzieci zwiedzały Kielce i najbliższą okolicę. Uczestnicy byliw Świętej Katarzynie, gdzie mieli okazję zwiedzić Muzeum Minerałów i Skamieniałości. W środę przyszedł czas na spacer po Kielcach. Po wizycie na Rynku i w kościele pw. św. Wojciecha pojechali do mieszczącego się w Kieleckim Parku Technologicznym Energetycznego Centrum Nauki. Tam nie tylko uczestniczyli w warsztatach ale też mogli skorzystać z wszelkich dostępnych atrakcji. W programie pobytu zaplanowano również m.in. wizytę w Muzeum Narodowym, w rezerwatach na Wietrzni i Kadzielni, a także wycieczki autokarowe do Bałtowa i Chęcin. Dodatkowo dzieci chodzily na pływalnię, na zajęcia sportowe do sali, na zajęcia fitnes. Gospodarze przygotowali dla dzieci wspaniałego grilla i dbali oto by w całym programie nie znalazła się chwila na nudę. Przez cały pobyt dzieciom towarzyszyła wspaniała pani przewodnik - pani Ewelina, która nie tylko opowiadała o pięknie Gór Świętokrzyskich ale zaraziła dzieci pasją zwiedzania, odkrywania i poznawania nowych miejsc. Po całym tygodniu, dzieci pełne wrażeń powróciły do swoich domów by już od poniedziałku rozpocząć dlugo wyczekiwany rok szkolny.

(wszystkie zdjęcia z pobytu można zobaczyc na stronie szkoły).