Pasowanie na Ucznia w Szkole Podstawowej nr 2
19.10.2018 Sandra Słodkowska 153

Pasowanie na Ucznia w Szkole Podstawowej nr 2

Środa, 17 października 2018 r. był bardzo uroczystym dniem dla wszystkich pierwszaków nakielskiej Dwójki. Dyrektor szkoły, Anna Maćkowska włączyła do braci uczniowskiej 72 uczniów klas pierwszych tej szkoły. W tej podniosłej Uroczystości towarzyszyli dzieciom ich Rodzice i Wychowawcy. Wspaniały program artystyczny przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami: Marią Łapaczyńską, Lilianną Grabarkiewicz oraz Ewą Bębnistą. W uroczystości wzięła udział wicedyrektor Anna Dorosz. Każdy pierwszoklasista  złożył ślubowanie na sztandar szkoły a następnie został pasowany wielkim ołówkiem na prawowitego ucznia Szkoły Podstawowej nr 2. Nie obyło się bez nagród i niespodzianek! Uczniowie otrzymali certyfikaty pasowania, kolorowe odblaski i słodycze, a każda klasa pamiątkowy Akt Pasowania. A oto kilka danych o klasach pierwszych:

Klasa 1a to klasa integracyjna, liczy 17 uczniów. Wychowawcą klasy jest Beata Patyna a nauczycielem wspomagającym Dominika Makowska.

Klasa 1b liczy 19 uczniów. Wychowawcą klasy jest Monika Stachowska.

Do klasy 1c uczęszcza 19 uczniów. Wychowawcą klasy jest Brygida Głoniak.

Klasa 1d to również klasa integracyjna, która liczy 17 dzieci. Nauczycielem wspierającym jest Iwona Bartoszewicz a wychowawcą Agnieszka Dolacinska.

Przed dziećmi 8 lat nauki w murach Dwójki!

Uczniom klas pierwszych i wychowawcom życzymy powodzenia a rodzicom zadowolenia ze swoich pociech oraz wielu powodów do dumy.