BookPaka Stefanka zachęca do czytania!
05.11.2018 Sandra Słodkowska 261

BookPaka Stefanka zachęca do czytania!

Uczennice z nakielskiej „Dwójki” biorą udział w ogólnopolskim konkursie #cojaczytam. Dziewczynki na terenie powiatu nakielskiego prowadzą kampanię promującą czytelnictwo.

Uczennice  zachęcały do czytania na antenie Radia Nakła, rozmawiając z Dariuszem Korbalem. Podczas dwóch sobotnich audycji Ksymeny Lizoń „Mali na fali” uczestniczki czytały fragmenty filozoficznej książki oraz wiersze o tematyce zaduszkowo-niepodległościowej.

Dziewczynki na terenie szkoły zorganizowały „flashmob”. Uczennice odwiedziły też uczniów pierwszej klasy i czytały im polskie legendy oraz wywiesiły na parterze SP2 plakaty promujące czytelnictwo.

To jednak nie wszystkie działania zespołu. Kampanię czytelniczą można śledzić na jednym z portali społecznościowych pod nazwą „BookPaka Stefanka”. Konkurs kończy się 15 listopada. Trzymajcie kciuki!

Patrycja Michalik