Uczniowie SP2 na Międzyszkolnych Regionalnych Warsztatach Dziennikarskich
05.11.2018 Sandra Słodkowska 168

Uczniowie SP2 na Międzyszkolnych Regionalnych Warsztatach Dziennikarskich

W roku szkolnym 2018/2019 ruszyła XXVII edycja Międzyszkolnych Regionalnych Warsztatów Dziennikarskich  w Bydgoszczy. W wyniku rekomendacji pani Patrycji Michalik uczestnikami warsztatów są uczniowie SP2: Laura Rapier (kl. 8b), Dominik Kraiński (kl. 7b) oraz dziennikarze gazetki szkolnej „Stefanek”: Dominika Mika, Ania Marosz, Maja Ciesielska i Ida Sołtysiak z klasy 6b.

Cykl zajęć odbędzie się od października do czerwca w trzech etapach:

- prasowym – kierowanym przez redaktora Mirosława Twaroga,

- radiowym – realizowanym w Rozgłośni Polskiego Radia Pomorza i Kujaw w Bydgoszczy,

- telewizyjnym – prowadzonym w Oddziale TVP S.A. w Bydgoszczy.

29 września o godz. 11.00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy odbyła się inauguracja warsztatów dziennikarskich objętych patronatem Stowarzyszenia Sympatyków Dziennikarstwa Młodzieżowego. Na zdjęciu uczestnicy warsztatów oraz (od lewej strony):

• Ryszard Murawski – operator kamery, pracował m. in. przy produkcji filmu „1409. Afera na zamku Bartenstein”; prowadzi dodatkowe warsztaty w pracowni radiowo-telewizyjnej;
  • Mirosław Twaróg – dziennikarz, prezes Stowarzyszenia Sympatyków Dziennikarstwa Młodzieżowego, autor koncepcji i szef Międzyszkolnych Regionalnych Warsztatów Dziennikarskich prowadzonych od  1992 roku,
  • Patrycja Michalik – sekretarz Stowarzyszenia Sympatyków Dziennikarstwa Młodzieżowego, nauczyciel języka polskiego w SP2,
  • Zdzisław Mikuła – członek Stowarzyszenia Sympatyków Dziennikarstwa Młodzieżowego,
  • Cezary Fanslau - fizyk, muzyk, kompozytor; w programie ,,Klub Kultura" emitowanym przez Telewizję Bydgoszcz prowadził ,,Kącik Standardów".

Patrycja Michalik