Bijemy rekord dla Niepodległej w SP2
13.11.2018 Sandra Słodkowska 132

W piątek 9 listopada 2018 r. o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy zgromadzili się na boisku szkolnym. O tej godzinie wybrzmiał czterozwrotkowy hymn Polski w wykonaniu ponad 600 uczniów naszej szkoły i kilkudziesięciu nauczycieli i pracowników. W ten sposób Dwójka przyłączyła się do akcji Ministerstwa w Biciu Rekordu dla Niepodległej. Harcerze i zuchy wprowadziły na płytę boiska ogromną flagę Polski, która po zakończonych uroczystościach zdobi budynek Szkoły Podstawowej nr 2. Niech jej wizerunek towarzyszy mieszkańcom Nakła w świętowaniu Setnych Urodzin Niepodległej Polski.

Wszystkim nakielanom, a szczególnie uczniom i rodzicom życzymy poczucia dumy i szczęścia z faktu „bycia Polakami”, bo „my to mamy szczęście, że w tym momencie żyć nam przyszło w kraju nad Wisłą, mamy to szczęście…” Świętujmy, bo drugiej takiej Rocznicy już nie będzie!

Monika Stachowska