Tytka Charytatywna na Święta
02.01.2019 Sandra Słodkowska 148

Tytka Charytatywna na Święta

Kolejną udaną akcję charytatywną przeprowadzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nakle. Od 5 grudnia, czyli od Dnia Wolontariusza w szkole rozpoczęła się klasowa zbiórka darów dla potrzebujących. Każda klasa otrzymała na apelu tz. Tytkę czyli papierową torbę, którą można było uzupełnić potrzebnymi produktami spożywczymi, artykułami chemicznymi lub środkami higienicznymi. Oczywiście udział w akcji był dobrowolny i to klasa decydowała o przyłączeniu się do szkolnej akcji. Ale jak zawsze w nakielskiej Dwójce uczniowie mają wielkie serca i w ostatnim tygodniu przed przerwą świąteczną, korytarz zapełnił się wypełnionymi paczkami. W czwartek 20 grudnia po tytki przyjechał samochód z Caritas Bydgoszcz, który zabrał je do osób potrzebujących. Akcja zorganizowana została przez członków Szkolnego Klubu Wolontariusza – Szkolne Koło Caritas                              i Samorząd Uczniowski. W imieniu opiekunów SKW pragnę serdecznie podziękować uczniom i ich Rodzicom za zaangażowanie i wrażliwe serce dla tych, którzy potrzebują pomocy.

Opiekun SKC Katarzyna Dobosz