Z życzeniami w Domu Pomocy Społecznej w Nakle z okazji Światowego Dnia Chorego.
13.02.2019 Sandra Słodkowska 468

Z życzeniami w Domu Pomocy Społecznej w Nakle                                                                                                               z okazji Światowego Dnia Chorego.

W poniedziałek 11 lutego obchodzimy kolejny już, XXVII Światowy Dzień Chorego. Opieka nad chorymi  wymaga profesjonalizmu                            i czułości, bezinteresownych gestów, niezwłocznych i prostych, jak zwyczajny dotyk, poprzez które daje się odczuć drugiemu, że jest „ważny”. „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8). Są to słowa wypowiedziane przez Jezusa, gdy wysłał apostołów do szerzenia Ewangelii, aby Jego Królestwo było propagowane przez gesty bezinteresownej miłości.

Taki drobny, bezinteresowny gest, w stronę podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nakle, wykonali wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle. Dzieci postanowiły                        z okazji Dnia Chorego przygotować dla pensjonariuszy DPS niespodziankę. W niedzielę 10 lutego udały się do Domu Pomocy na Mszę św. o godzinie 14.00, aby razem z chorymi modlić się. Wolontariusze czynnie uczestniczyli w Eucharystii czytając Słowo Boże i modlitwę powszechną. Po Mszy św. dzieci przekazały na ręce Pani Dyrektor Ewy Kistowskiej upominek od wolontariuszy – „kreatywny kuferek”, z darami zebranymi od dzieci.

Jednak to nie jedna niespodzianka, ponieważ razem                                                     z wolontariuszami SKC przybył również Nakielski Chór „Semper Fidei” działający przy parafii św. Stanisława BM w Nakle pod kierunkiem Pani Mirosławy Maison. Chórzyści najpierw zadbali o oprawę muzyczną podczas Eucharystii, wykonując pieśni liturgiczne a po Mszy św. odbył się jeszcze krótki koncert pieśni patriotycznych. „Mamy nadzieję, że ten czas pozwoli Państwu choć na chwilę zapomnieć o troskach, smutku i chorobie i przyniesie radość i miłe wspomnienia” – mówiła jedna z chórzystek podczas powitania.                            I to chyba się udało. Łzy, wspólne śpiewanie, oklaski i miłe słowa po koncercie świadczyły o tym, że te chwile pozostaną w pamięci pensjonariuszy na dłużej.

W imieniu Chóru Semper  Fidei oraz Szkolnego Koła Caritas, pragnę serdecznie podziękować Pani Dyrektor, Pracownikom i podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Nakle za kolejne miłe przyjęcie. Dziękuję ks. Proboszczowi Michałowi z Parafii św. Wawrzyńca w Nakle  możliwość wspólnego uczestniczenia w Eucharystii.

Na Światowy Dzień Chorego pragniemy życzyć  wszystkim Chorym powrotu  do zdrowia. Niech sprzyja Państwu pogoda ducha, nadzieja                     i troskliwa opieka czuwających rodzin, przyjaciół, a także  lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantów.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas                                                                                          Katarzyna Dobosz