„Witold Pilecki – najodważniejszy człowiek świata”
04.03.2019 Sandra Słodkowska 406
04.03.2019

„Witold Pilecki – najodważniejszy człowiek świata”

W środę 27 lutego 2019 roku uczniowie klas drugich, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią, przeżyli wspaniałą żywą lekcję historii. Do szkoły na zaproszenie wychowawcy klasy IIc, Pani Marii Techner przybyli wspaniali goście: historyk z Bydgoszczy Pani Małgorzata Jarocińska oraz Pan Jerzy Szulc.                                         Goście poprowadzili piękną Gawędę historyczno – literacką dla dzieci                          pt: „Witold Pilecki – najodważniejszy człowiek świata”. Ta nietypowa lekcja odbyła się w ramach  innowacji pedagogicznej, realizowanej w klasie IIc.            Dzieci miały możliwość poznania sylwetki wspaniałego odważnego człowieka, bohatera walczącego o niepodległą Polskę, wielkiego patrioty i żołnierza. Pani Małgorzata całe życie Witolda Pileckiego przedstawiła dzieciom w sposób jasny i zrozumiały, o czym świadczyły ich zaciekawione buzie i pytania zadawane po lekcji. Była to bardzo przyjemna i pożyteczna lekcja historii tym bardziej, że odbyła się przed 1 marca kiedy będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.                                                                                                                W lekcji udział wzięli uczniowie klasy II a z wychowawcą panią Iwoną Schmidt,  klasa IIb z wychowawcą panią Beatą Skulimowską oraz gospodarze klasa II c z wychowawcą panią Marią Techner. Dla gości dzieci również przygotowały niespodziankę a mianowicie śpiew pieśni patriotycznych, dyplom podziękowania oraz piękny album „Paterek 1939”.

Dobosz Katarzyna