12.03.2019 Sandra Słodkowska 168

W najbliższym czasie, na przełomie kwietnia i maja, nasza szkoła pragnie wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie „Do hymnu” zorganizowanym przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Równocześnie w konkursie tym bierze udział 300 szkół z całej Polski. Celem Konkursu jest rozpowszechnianie pieśni patriotycznych.

Uczniowie naszej szkoły zaśpiewają „Mazurek Dąbrowskiego” i dwie pieśni hymniczne. Pragniemy zaśpiewać je wspólnie, w sposób uroczysty i poprawny pod względem muzycznym. Zachęcamy więc dzieci i ich rodziców do śpiewania w domu oraz o pomoc w nauce tekstu, który został przekazany wszystkim uczniom na lekcji muzyki.