"Hip hip, hura, Alleluja!"
08.04.2019 Sandra Słodkowska 648

"Hip hip, hura, Alleluja!"

W piątek, 5 kwietnia, o pięknych tradycjach Świąt Wielkiej Nocy opowiedzieli swoim kolegom i koleżankom z grupy Pacholąt uczniowie klasy I b, którzy pod opieką wychowawczyni Moniki Stachowskiej przygotowali w Dwójce piękne przedstawienie. Dzieci sięgnęły do tradycji katolickiej opowiadając o Triduum Paschalnym oraz o Zmartwychwstaniu Pańskim a także do tradycji ludowych. W wierszach i piosenkach opowiedziały o Lanym Poniedziałku, potrawach wielkanocnych, zwyczajach a także o rodzinnym spotkaniu przy świątecznym śniadaniu. Był nawet prawdziwy śmigus dyngus! Na koniec pierwszoklasiści zatańczyli, a zając wielkanocny rozdał wszystkim słodycze. Wicedyrektor Anna Dorosz złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Monika Stachowska