Udana letnia kolonia dzieci w Jastrzębiej Górze
17.07.2019 Sandra Słodkowska 201

Udana letnia kolonia dzieci w Jastrzębiej Górze

Okres wakacji to czas licznych wyjazdów. Chociaż zajęć w szkole nie ma, wiele dzieci korzysta z wyjazdów kolonijnych organizowanych przez szkoły. Taki wyjazd odbył się w dniach 4 – 11 lipca 2019 roku nad morze, do Jastrzębiej Góry.

Organizatorami tego letniego wypoczynku była: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle oraz pani Radna Jolanta Tadych z Nakła. Kolonia była również dofinansowana z budżetu, gminnego programu profilaktyki, rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałaniu narkomanii.

Cały tydzień dzieci spędziły w pięknym ośrodku kolonijno – wypoczynkowym Meduza. Chociaż słońce nie rozpieszczało uczestników, jednak atrakcji nie zabrakło. Dzieci kąpały się w basenie pod opieką ratownika na terenie ośrodka, z opiekunami chodziły na lody, na pizze, grały w piłkę na trawie, bawiły się na placu zabaw, piekły kiełbaski i pianki na ognisku a kiedy słoneczko zaświeciło, kąpały się w morzu i bawiły na plaży. Każdego dnia, dzieci uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych, podczas których uczyły się np. rozpoznawania uczuć, kształtowania zaufania, rozwijania samoświadomości. Poza teorią, dzieci wykonywały prace plastyczne na temat uzależnień i uczestniczyły w licznych zabawach integracyjnych.  Na dzieci czekały także inne atrakcje poza ośrodkiem. Uczestnicy odbywali wycieczki na Promenadzie Światłowida, zwiedziły Latarnię Morską w Rozewiu, zażywały trzygodzinnych kąpieli w Aqua Parku w Redzie, były w Muzeum Figur Woskowych a w ostatnim dniu kolonii pojechały do Gdańska, w którym zwiedziły Muzeum II Wojny Światowej, Stare Miasto oraz Stary i Nowy Port.

Dzieci przez całą kolonię były pod opieką wychowawców: pani kierownik Iwony Różańskiej, pani Jolanty Tadych, pani Katarzyny Dobosz, pani Kingi Górnej, pani Anny Niedbalskiej – Panek, pani Pauliny Ocentkiewicz i pani Beaty Witusińskiej.

W imieniu organizatorów kolonii i opiekunów pragnę serdecznie podziękować wszystkim dzieciom, za ich dobre zachowanie, miłe słowa i wspólnie spędzony czas. Dziękujemy Rodzicom za zaufanie i powierzenie swoich pociech pod naszą opiekę. W sposób szczególny dziękujemy Panu Pawłowi Barczykowskiemu i całej firmie za bezpieczny dowóz                             i przywóz autokarami.

Kolonia się skończyła ale przyjaźnie i znajomości zawiązane, pozostają. Życzymy wszystkim dzieciom udanych wakacji i do zobaczenia za rok.

Opiekun Katarzyna Dobosz