Papieskie Tajemnice Różańcowe
21.11.2012 Sandra Słodkowska 1571

Papieskie Tajemnice Różańcowe.
W miesiącu październiku w parafii p.w. św. Stanisława BM w Nakle w każdy poniedziałek i środę  o godz 17.00, dzieci gromadzą się u stóp Matki Bożej Różańcowej by modlić się do Niej w modlitwie różańcowej. Podczas tych spotkań dzieci mogą pogłębić swoje wiadomości na temat tajemnic Różańca, pośpiewać piosenki Maryjne i poprzez modlitwę różańcową wyrazić swoją miłość do Jezusa i Jego Matki. W ramach Dnia Papieskiego katechetki ze Szkoły Podstawowej nr 2 prowadzące te nabożeństwa: Katarzyna Dobosz i Jolanta Stawicka ogłosiły konkurs. Dzieci miały do wykonania pracę plastyczną dowolną techniką na temat Tajemnic Światła, które podczas swojego pontyfikatu dodał nasz kochany, błogosławiony Jan Paweł II. W konkursie udział wzięli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Trzeciewnicy pod opieką pani katechetki Teresy Kauc. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne które można przez ostatni tydzień października oglądać w kościele p.w św. Stanisława w ramach wystawy. Serdecznie dziękujemy ks. proboszczowi Tadeuszowi Michalakowi za pomoc.