Białe Ferie 2016
28.01.2016 Sandra Słodkowska 529

BIAŁE FERIE 2016 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2

Ferie zimowe to długo oczekiwany przez wszystkich uczniów czas czas. Również dzieci ze SP2 z niecierpliwością skreślały kolejne dni do rozpoczęcia "Białych Ferii". Obecnie trwają już drugi turnus wakacji zimowych w naszej szkole, podczas których uczniowe, podzileni na grupy wiekowe atrakcyjnie i aktywnie spędzają czas. Dzieci nie tylko doskonalą umiejetności jazdy na łyżwach oraz pływania, lecz również odbywają dalsze wycieczki autokarowe -do  stadnimy koni w Braniczu czy do Planetarium w Toruniu. Najmłodsi uczestnicy poznali także staropolski przepis na toruńskie pierniki. Nie odbyło się oczywiście bez samodzielnego ich wypieku oraz zdobienia, co sprawiło wszystkim wiele radości. W harmonogramie ferii nie zabrakło również artystycznych zajęć rozwijających kreatywność i pomysłowość naszych uczniów.Do tej pory odbyły się warsztaty własnoręcznego wyrobu świec, a przed nami nie mniej ciekawe modelowanie z gipsu. Ponadto dzieci realizują program profilaktyczny- dowiadują się jak zdrowo i bezpiecznie żyć oraz w jaki sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo. Efektem zajęć są wspanałe plakaty, które ozdabiają nasza szkołę. Tak bogaty i atrakcyjny program nie byłby możliwy do realizacji bez wsparcia Gminy Nakło nad Notecią ze środków GKPiRPA.