Nowy projekt Erasmus Plus w Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle rozpoczęty!
04.12.2017 Sandra Słodkowska 218

Nowy projekt Erasmus Plus w Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle rozpoczęty!

Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle nad Notecią kolejny raz zdobyła dofinansowanie z UE na realizację projektu Erasmus Plus akcja KA2 „Bądźmy zjednoczeni w Europie razem się ucząc i podróżując”. Zadania projektowe będą realizowane przez uczniów klas VI i VII SP2 w partnerstwie z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej w Bršadin w Chorwacji, ZS Viestova ze Słowacji i ICS Giovanni XXIII Premana z Włoch. Wspólne działania będą związane z wykonywaniem zadań, wymianą doświadczeń i wyjazdami uczniów do szkół partnerskich. Projekt powstał w ramach wspólnej pracy mgr Iriny Bednarek – koordynatora projektu, mgr Ewy Zdrojewskiej-Baliniak, mgr Aleksandry Kwasigroch.

W  dniach   21-22 listopada 2017 r. do SP2 w Nakle n. Notecią będącej koordynatorem projektu „Bądźmy zjednoczeni w UE razem się ucząc i podróżując” przybyli przedstawiciele szkół partnerskich z Włoch, Chorwacji i Słowacji. Było to pierwsze spotkanie organizacyjne w ramach programu Erasmus+ akcja „Partnerstwa strategiczne. Współpraca szkół”.Placówki te przez kolejne 2 lata będą realizować zadania projektowe, a wszystkie wyniki będą zamieszczane na platformie Mobility Tool oraz e-Twinning (program współpracy szkół w krajach UE).

Gości ciepło przywitała dyrektor ZOOR mgr Anna Biniakowska oraz dyrektor SP2 mgr Anna Maćkowska. Przerwa na kawę dała wszystkim obecnym możliwość lepszego zapoznania się ze sobą oraz systemem szkolnictwa w danych państwach.

Podczas spotkania nauczyciele opracowali i podpisali umowę współpracy między szkołami, omówili zadania projektowe, ustalili harmonogram szkoleń ICT oraz warsztatów terenowych, uzgodnili terminy wyjazdów uczniów.

Program popołudniowy zawierał możliwość zwiedzania Nakła i Bydgoszczy, wyjścia na lodowisko oraz wspólnej próby wydostania się z pokoju pełnego logicznych zagadek i kodów (Escape room).

Całe spotkanie odbywało się w przyjaznej atmosferze, a nauczyciele wrócili do swoich szkół pełni energii i zapału do dalszej współpracy.

Irina Bednarek – koordynator projektu