Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 2
05.12.2017 Sandra Słodkowska 364

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 2

We wtorek 28 listopada 2017 roku o godzinie 16.00 w auli Szkoły Podstawowej nr2 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle uczniowie klas I złożyli uroczyste ślubowanie pierwszoklasisty.                                                                                                       W tym roku szkolnym w Dwójce są trzy oddziały klas I w tym dwa to oddziały integracyjne. Łącznie w roku szkolnym 2017/2018 w SP 2 rozpoczęło naukę w klasach pierwszych 64 dzieci. Wychowawcą klasy Ia jest pani Iwona Schmidt a nauczycielem wspomagającym pani Anita Czyż. W klasie Ib dzieci są pod opieką pani Danieli Wikiery a nauczycielem wspomagającym w tej klasie jest pani Lidia Fojutowska. W klasie Ic natomiast wychowawstwo objęła pani Maria Techner.    Program artystyczny przygotowali starsi koledzy i koleżanki z klasy 3a pod kierunkiem wychowawcy, pani Moniki Stachowskiej i nauczyciela wspomagającego, pani Żanetty Lustig - Gołębiewskiej. W programie nie zabrakło pieknego tańca, pięknej piosenki o przyjaźni. Przybył również Król wraz ze swoją piękną małżonką  - Królową, którzy "przeegzaminowali" uczniów klas I przed złożeniem ślubowania. Oczywiście wszystkie klasy zdały egzamin wzorowo. Po części artystycznej wprowadzono sztandar, odśpiewano Hymn Polski  i głos zabrała Pani Dyrektor Anna Maćkowska, która podkreśliła jak ważnym momentem w życiu dziecka jest pasowanie. Dziecko staje się członkiem społeczności szkolnej, czyli staje się uczniem szkoły. Po złożonej przysiędze, pani dyrektor wielkim ołówkiem mianowała każdego ucznia. Każda klasa na pamiątkę tego ważnego wydarzenia otrzymała wielki akt pasowania, który będzie wisiał w izbie lekcyjnej oraz słodką niespodziankę. Po pamiątkowych zdjęciach dzieci wraz ze swoimi rodzicami rozeszły się do klas, by tam otrzymać swoje indywidualne akty pasowania od wychowawcy a potem do swoich domów na rodzinne świętowanie tego dnia. Życzymy naszym pierwszaczkom aby było im dobrze w naszej szkole, aby swoją nauką i zachowaniem zawsze sprawiały radość rodzicom i nauczycielom i aby starali się dobrze wypełniać obowiązki ucznia.