KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ DLA KLAS IV- VII
06.12.2017 Sandra Słodkowska 536

„Kochasz ty dom, rodzinny  dom…?”

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ

DLA KLAS IV- VII

„Kochasz ty dom, rodzinny  dom,…?”- to pytanie, z wiersza M. Konopnickiej pt. „ Pieśń o  domu”,  kilkakrotnie padło z ust recytatorów. Zaprezentowano również utwory patriotyczne  W. Pola- „ Pieśń o ziemi naszej”, W. Szymborskiej- „ Gawęda o miłości ziemi ojczystej”, W. Bełzy- „ Ojczyzna” i innych polskich poetów.

Konkurs odbył się w auli szkolnej 27 listopada 2017.

Oceniano: opanowanie pamięciowe utworu, wyrazistość recytacji, umiejętność właściwego  frazowanie, dostosowanie sposobu deklamacji do sytuacji lirycznej wiersza oraz ogólny wyraz artystyczny występów.

W zmaganiach  konkursowych uczestniczyli uczniowie klas  IV- VII. Oceny podjęły się panie: mgr  A. Dolacińska- logopeda szkolny ,mgr  E. Lewczyk, i mgr  P. Michalik- nauczycielki języka polskiego.