Miniturniej logopedyczny "Języczkiem malowane".
10.01.2018 Sandra Słodkowska 93

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który został ustanowiony w 1992roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Święto to ma na celu zwrócenie uwagi na problemy tej grupy społecznej, przede wszystkim na potrzebę integracji i współistnienia z resztą społeczeństwa. Przewodnią myślą naszej szkoły jest właśnie integracja. Dotyczy to nas wszystkich: uczniów zdrowych i niepełnosprawnych, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i jej przyjaciół. To właśnie w naszej szkole uczymy się wspólnie szacunku dla siebie       i swoich trudności, okazywania serca i przyjaźni. To tu każdego dnia stajemy się bohaterami naszej szkolnej rzeczywistości gdzie najważniejszy jest człowiek, jego możliwości i potrzeby.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych 4 grudnia na terenie szkoły odbył się miniturniej logopedyczny "Języczkiem malowane". W turnieju brały udział drużyny reprezentujące klasy integracyjne. Zawodnicy zmagali się z zadaniami logopedycznymi o różnym stopniu trudności. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w konkurencjach wykazujących sprawność narządów artykulacyjnych, aparatu oddechowego, łączenia wyrazów w rymy, rozwiązywania zagadek i rebusów, rozpoznawania dźwięków, prawidłowej artykulacji trudnych grup spółgłoskowych itp.                                                      Nad prawidłowością wykonywanych zadań czuwała komisja w składzie: mgr Aleksandra Miłowska i mgr Hanna Siewkowska.

Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Spotkanie odbyło się w miłej i wesołej atmosferze, a na koniec czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

Aldona Kasprzak