Konkurs "Polscy Święci i Błogosławieni"
10.01.2018 Sandra Słodkowska 109

"Polscy Święci i Błogosławieni" - konkurs rozstrzygnięty.

W listopadzie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Diecezjalnym Konkursie Plastycznym, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 58 w Bydgoszczy. Celem konkursu było budzenie zainteresowania historią Kościoła, upowszechnianie wiedzy na temat Świętych          i Błogosławionych Polaków oraz doskonalenie umiejętności plastycznych i multimedialnych. Patronat honorowy nad konkursem wziął ks. Kanonik Teodor Paradowski, proboszcz Parafii p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła.

Nasi uczniowie wybrali tylko kategorię plastyczną, w której należało wykonać indywidualnie pracę plastyczną prezentującą Świętego lub Błogosławionego Polaka. Popularnością cieszyli się św. Jan Paweł II, św. Maksymilian Maria Kolbe i św. Siostra Faustyna Kowalska. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów naszej szkoły i miło nam poinformować, że ich talenty            i poświęcenie zostały docenione a dzieci nagrodzone. Oto wyniki:

• w kategorii klas IV    Aleksandra Sykora z klasy IVb zajęła III miejsce

Karolina Bruska z klasy IV d wyróżnienie.

• w kategorii klas III   Wiktoria Gill z klasy IIIa miejsce I,

Igor Stachowski z klasy IIIb miejsce III,

Eliza Woźna z klasy IIId i Martyna Wojciechowska z klasy IIIc wyróżnienia.

• w kategorii klas I-II   Maja Dobosz z klasy I c miejsce II,

Nikodem Kiełczyński z klasy II b miejsce II

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego konkursu, za Wasze chęci w wykonywaniu dodatkowych prac, za to, że chcecie dzielić się swoimi talentami i je pomnażacie. Zwycięzcom i osobom wyróżnionym gratulujemy. Już w najbliższych dniach ogłoszenie wyników konkursu misyjnego "Dłonie jak skrzydła - czyli mój szkolny kolega z Libanu i Syrii".