WYCIECZKA DO BISKUPINA
11.01.2018 Sandra Słodkowska 499

WYCIECZKA KLASY IVA I IVC DO BISKUPINA

13 grudnia 2017r. klasa IVa i IVc wybrały się na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Celem wycieczki było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego, zainteresowanie i zaciekawienie uczniów historią Polski, zdobywanie wiedzy historycznej przez obserwację i doświadczanie, zapoznanie z tradycjami i zwyczajami bożonarodzeniowymi oraz wykonanie świątecznych ozdób. W słoneczny poranek w bardzo dobrych humorach uczniowie wyruszyli na wycieczkę. Na miejscu czekał już na nich przewodnik, który w interesujący sposób opowiadał o Osadzie Biskupińskiej oraz pokazywał  bardzo ciekawe miejsca. Dużą atrakcją były dla uczestników  żywe zwierzęta w zagrodach. Kolejnym punktem wyprawy były warsztaty plastyczne, na których wszyscy wykonywali ozdoby świąteczne. Dzieci obejrzały prezentacje na temat tradycji i zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem, a następnie zrobiły kolorowe ptaszki, pawie oczka i gwiazdki. W doskonałych nastrojach, pełni wrażeń wszyscy  wrócili do szkoły. Opiekunami szkolnej wycieczki były Pani Ewa Zdrojewska – Baliniak i Beata Witusińska.