Przedświąteczna wizyta wolontariuszy z Dwójki w domu Pomocy Społecznej w Nakle
11.01.2018 Sandra Słodkowska 445

Przedświąteczna wizyta wolontariuszy                                                                                     z Dwójki  w domu Pomocy Społecznej w Nakle

Kolędowanie, czyli odwiedzanie innych z życzeniami świątecznymi to jedna z tradycji przed Bożym Narodzeniem wpisana w harmonogram wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Nakle.  Dzieci wraz z opiekunami już po raz kolejny odwiedziły pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Nakle na ulicy Parkowej. Wolontariusze przygotowali tym razem świąteczne przedstawienie pt: "Miejsce przy stole", ukazujące jak ważne w Święta Bożego Narodzenia jest bycie z drugim człowiekiem. W programie artystycznym nie zabrakło kolęd, zarówno tych granych na fletach oraz wspólnie śpiewanych. Wzruszającym momentem zarówno dla pensjonariuszy jak i dla dzieci był czas składania życzeń i upominków. Były łzy, miłe słowa, radość i szczęście....             Wolontariusze przygotowali dla wszystkich chorych "skarpetkowe bałwanki" ale i oni zostali obdarowani słodkościami. "Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej to dla nas i naszych wolontariuszy bardzo ważny czas - mówią opiekunki SKC - dzieci z przejęciem przygotowują się na spotkanie z pensjonariuszami, nie mogą się doczekać wizyty i można by powiedzieć, że traktują osoby tam przebywające jak swoją rodzinę".                                                                                    Pragniemy zatem serdecznie podziękować Pani Dyrektor Domu Pomocy Społecznej i wszystkim Pracownikom, którzy z wielkim sercem goszczą nas zawsze u siebie i sprawiają, że czujemy się jak w domu. Podziękowania szczególne kierujemy na ręce pani Magdaleny Hulaj oraz wszystkich wspaniałych Pensjonariuszy za bardzo miłe przyjęcie i obecność.