"Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas."
04.04.2018 Sandra Słodkowska 408

"Są takie święta raz do roku,

co budzą życie, budzą czas.

Wszystko rozkwita w słońca blasku

i wielka miłość rośnie w nas."

O pięknych tradycjach Świąt Wielkiej Nocy opowiedzieli swoim kolegom i koleżankom z grupy Pacholąt uczniowie klasy III c, którzy pod opieką wychowawczyni Beaty Patyny przygotowali w Dwójce piękne przedstawienie. Dzieci sięgnęły do tradycji katolickiej opowiadając o Triduum Paschalnym oraz o Zmartwychwstaniu Pańskim a także do tradycji ludowych. W wierszach i piosenkach opowiedziały o Lanym Poniedziałku, potrawach wielkanocnych, zwyczajach a także o rodzinnym spotkaniu przy świątecznym śniadaniu. Na koniec trzecioklasiści zatańczyli i zaśpiewali po angielsku piosenkę "Ten little bunnies" oraz złożyły wszystkim świąteczne życzenia. Oklaskom nie było końca!

Monika Stachowska