TYDZIEŃ WIELKICH POLAKÓW I KONKURS
16.04.2018 Sandra Słodkowska 139

Tydzień Wielkich Polaków – błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko

W tygodniu od 9 – 13 kwietnia 2018 roku w SP2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego podczas lekcji religii, odbywał się kolejny Tydzień Wielkich Polaków. W tym miesiącu katecheci wybrali błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszko. Dlatego też przy współpracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki przy ulicy Bartkowskiego dzieci uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych poświęconych postaci ks. Jerzego. Przygotowana prezentacja pozwoliła uczniom poznać ważnego Polaka. Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć jak szykanowany i prześladowany był ks. Jerzy a mimo to, pozostał wierny swoim ideałom. Pani, która przygotowała prezentację pokazała dzieciom, że „praca duszpasterska wykonywana z miłością i oddaniem ludziom, do których jest się posłanym, może owocować w sposób przekraczający nasze ludzkie wyobrażenia”.

Po odbytych lekcjach bibliotecznych, uczniowie utrwalali zdobyte wiadomości na lekcji w szkole poprzez test i zadania w grupie wraz ze swoimi katechetami.

W tym tygodniu również reprezentacja naszej szkoły wzięła również udział w Międzyszkolnym Konkursie Religijnym „Życie i męczeństwo błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszko”, zorganizowanym przez NSP w Trzeciewnicy. W tym konkursie nasza reprezentacja z klasy VI c w składzie: Aleksandra Świniarek, Martyna Rzyska, Anna Weltrowska i Gracjan Klesiński zajęli I miejsce. Uczniowie otrzymali piękny dyplom oraz wspaniały album kościołów w całej Polsce, który został dołączony do zbiorów naszej szkolnej biblioteki.

Już za miesiąc kolejna postać i kolejny Wielki Polak…

Gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy organizatorom konkursu, szczególnie pani Teresie Kauc za wspaniałą atmosferę, pyszny poczęstunek i miło spędzony czas.

Podziękowania kierujemy na ręce pań z biblioteki za wspaniałą lekcję ale również za słodką niespodziankę w „Dniu Czekolady” i miłe przyjęcie.

Katecheci z SP 2