III Gminny Turniej Logopedyczny „Logo-zabawy”
19.04.2018 Sandra Słodkowska 272

III Gminny Turniej Logopedyczny „Logo-zabawy”

W Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią zorganizowano III edycję Gminnego Turnieju Logopedycznego "Logo-zabawy", który odbył się 13 kwietnia 2018r.

Na zaproszenie do udziału w turnieju odpowiedziały cztery szkoły z terenu Gminy Nakło nad Notecią. Każda z nich wystawiła drużynę składającą się z trójki drugoklasistów objętych w bieżącym roku szkolnym terapią logopedyczną.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała pani Anna Maćkowska dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle, która powitała wszystkich przybyłych. Uczestnikom zawodów życzyła wytrwałości w dążeniu do celu i osiągnięcia sukcesów.

Celem III Gminnego Turnieju było rozwijanie świadomości artykulacyjnej, kształtowanie prawidłowego toru oddechowego, usprawnianie narządów mowy, utrwalanie prawidłowej artykulacji głosek trzech szeregów (syczącego, szumiącego i ciszącego), oraz nauka rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Zawodnicy zmagali się z ośmioma zadaniami logopedycznymi o różnym stopniu trudności. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności między innymi w następujących konkurencjach: określeniu miejsca występowania podanej głoski w wyrazie, ćwiczeniach oddechowych, ćwiczeniu słuchowym polegającym na rozpoznawaniu odgłosów zwierząt (przygotowanym i prowadzonym przez panią mgr Agnieszkę Dolacińską), tworzeniu rymów, dzieleniu wyrazów na sylaby i zapisywaniu ich w odpowiedniej rubryce.

W trakcie prac komisji podsumowujących wyniki, dzieci wraz z opiekunami zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

Komisja w składzie: mgr Katarzyna Dombrowska, mgr Aleksandra Miłowska i mgr Anna Dorosz ustaliła następujące wyniki:

I miejsce ex aequo - drużyna "Logo-Chłopaki" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potulicach

oraz drużyna "Burczymuchy" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle.

II miejsce - drużyna "Czwórka" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nakle.

III miejsce - drużyna "Gryzipiórki" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie.

Spotkanie przebiegło w miłej i wesołej atmosferze.

Uczniowie otrzymali dyplomy pamiątkowe i nagrody rzeczowe.

Serdeczne podziękowania składam sponsorom: MTB Trzebińscy, "Lodziarni" Państwa Pubanc. Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2.

Organizator turnieju

mgr Aldona Kasprzak