Dzień Ziemi” - sprzątanie na terenie szkoły
24.04.2018 Sandra Słodkowska 168

„Dzień Ziemi” - sprzątanie na terenie szkoły

Dnia 23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Ziemi, który w tym roku przypadł w niedzielę (22 kwietnia), klasa 6 d zorganizowała sprzątanie na terenie szkoły. Uczniowie zbierali drobne śmieci, jak i te, które pozostały gdzieś w zakamarkach po remoncie. Konkurowali ze sobą, która drużyna zbierze więcej śmieci.

22 kwiecień – Światowy Dzień Ziemi

Co Ty możesz zrobić dla Ziemi?

Hasło Dnia Ziemi w 2018 roku brzmi: "End Plastic Pollution". Dotyczy ono walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Celem każdego Dnia Ziemi jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promuje się działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych.

Edyta Piecyk