NIEZAPOMNIANE CHWILE - SŁOWACJA
02.05.2018 Sandra Słodkowska 506

NIEZAPOMNIANE CHWILE - SŁOWACJA

W dniach 15 - 20 kwietnia 2018r. pięciu chłopców z SP2 w Nakle nad Notecią wraz z opiekunami oraz uczniowie szkół partnerskich z Włoch i Chorwacji gościli w słowackiej szkole na Myjave. Wyjazd odbywał się w ramach programu Erasmus+ i była to pierwsza mobilność w projekcie „Bądźmy zjednoczeni w UE wspólnie się ucząc i podróżując”.

Podczas bardzo intensywnego tygodnia uczniowie realizowali  zadania projektowe. Wspólna nauka obejmowała współpracę w grupach międzynarodowych, poznawanie kultury i historii Słowacji, uczestnictwo w warsztatach komputerowych „Movie maker” i „Kahoot” oraz szkolenie „Zasady bezpieczeństwa w górach”. Wszystkie zajęcia odbywały się w języku angielskim, co stworzyło niepowtarzalną okazję rozwijania kompetencji językowych w zakresie mówienia i słuchania.

Podczas wspólnych podróży uczestnicy projektu zwiedzili  ruiny zamku i podziemie w Čachticach, zamek Červený Kameň, jaskinię Driny, skansen Tura Luka, wspinali się szlakami turystycznymi na Małych Karpatach.

Wieczory dzieci spędzały w słowackich rodzinach – smakowały słowacką kuchnię, wspinały się na wieżę widokową, kibicowały na meczu piłkarskim na miejscowym stadionie, grały w paintball i inne miejscowe zabawy.

Po powrocie do szkoły uczestnicy projektu mogli podzielić się z innymi uczniami swoimi wrażeniami i wspomnieniami.

Cały program i wyjazd został sfinansowany ze środków programu Erasmus+ akcja KA2 „Współpraca szkół”.

Przygotowała:

Irina Bednarek