30 kwiecień - Ogólnopolski Dzień Konia
04.05.2018 Sandra Słodkowska 403

30 kwiecień - Ogólnopolski Dzień Konia

30 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Konia. Z tej okazji Szkolne Koło Wolontariatu Zwierzęcego przygotowało ulotki dla uczniów i nauczycieli:

„Konie to piękne zwierzęta, dlatego tym bardziej trudno zrozumieć, dlaczego są tak źle traktowane przez niektórych ludzi: trzymane w złych warunkach, wykorzystywane do pracy ponad siły, wysyłane do ubojni, gdy przestają być potrzebne lub są chore.  W Ogólnopolski Dzień Koni złóżmy więc życzenia tym zwierzakom, ale nie bądźmy obojętni na ich los, reagujmy, gdy potrzebują pomocy :) Szkolne Koło Wolontariatu Zwierzęcego

„Koń ma cztery nogi, a też się potknie”. „Koń zawsze idzie znajomą drogą”. „Koń, któremu ufano, zrzucił jeźdźca przez łeb”. „Koń będzie prowadził, ale nie będzie walczył”. „Baba z wozu, koniu lżej”. „By koń o swej sile wiedział, żaden by na nim nie usiedział”. „Żołnierz bez karabinu jest jak koń bez podków”. „Każdy konik gniady. gubi w śniegu ślady. Każdy konik płowy, ma złote podkowy. Każdy konik siwy, ma róże u grzywy. Spójrz, jak w końskich chrapach świeci róży zapach...”

Szkolne Koło Wolontariatu Zwierzęcego