Kolejny Tydzień Wielkich Polaków w Nakielskiej Dwójce.
28.05.2018 Sandra Słodkowska 265

Kolejny Tydzień Wielkich Polaków w Nakielskiej Dwójce.

W dniach od 21 – 25 maja 2018 roku uczniowie SP 2 Nakło przeżywali kolejny Tydzień Wielkich Polaków. W tym miesiącu katecheci skupili się na osobie Patrona Szkoły, Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Dlatego też dzieci najmłodsze poznawały postać tego wielkiego człowieka a klasy starsze pogłębiały swoje wiadomości o nim. Podczas lekcji nie zabrakło ciekawostek i zagadek. Były kolorowanki i prezentacje na tablicach interaktywnych.

Starsze klasy natomiast we współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką w Nakle miały możliwość uczestniczenia w lekcji, przygotowanej przez Panią Stefanię Bielecką. Pani Stefania zaprosiła uczniów na ciekawą prezentację multimedialną, przedstawiającą postać Prymasa Tysiąclecia. W tym ważnym dla naszej społeczności tygodniu, odbył się również Szkolny Konkurs Wiedzy o Kardynale Wyszyńskim dla klas IV – VII. Konkurs został rozstrzygnięty w piątek 25 maja podczas Święta Patrona Szkoły a zwycięską klasą okazała się klasa V c, która otrzymała nagrodę w postaci wyjścia na lody do restauracji Cafe Emilia.

Dziękujemy serdecznie Pani Stefanii za poświęcony nam czas i trud włożony w przygotowanie tak ciekawego pokazu a zwycięskiej klasie gratulujemy.

katecheci SP 2