Nasi uczniowie na wycieczce we Wrocławiu
11.06.2018 Sandra Słodkowska 54

Nasi uczniowie na wycieczce we Wrocławiu

W dniach 28 – 30 maja uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do pięknego miasta Wrocławia. To już kolejny wyjazd organizowany przez panią Kasię, panią Anitę i ks. Michała. W tym roku dołączyła do nas pani Beata Witusińska wraz ze swoją klasą IV a integracyjną. Grupę dzieci stanowili uczniowie klasy IV a, IV b, oraz uczniowie klas III – V.

Mimo bardzo wczesnej pory wyjazdu wszyscy o 5.00 rano wstawili się na miejscu zbiórki z uśmiechem na twarzy i zadowoleniem. Była to jak zawsze wycieczka krajoznawczo – turystyczna, w programie której nie zabrakło historii, religii, wypoczynku i dobrej zabawy. Organizatorzy wypoczynku zadbali oto aby dzieci mogły poznać piękne zabytki Wrocławia, historię naszej Ojczyzny, aby mogły obserwować piękne krajobrazy. Wyjazd również miał na celu pożyteczne spędzanie czasu i integrację społeczności szkolnej i klasowych. Plan wyjazdu obejmował:

- obejrzenie Panoramy Racławickiej,

- zwiedzanie Wrocławia w poszukiwaniu krasnoludków,

- wysłuchanie koncertu fontann,

- spacer po Ogrodach Japońskich;

- wizyta we wrocławskim zoo i zobaczenie wielu gatunków zwierząt,

- pobyt na Stadionie Euro,

- godzinny rejs statkiem po Odrze,

- wjazd windą szybkobieżną na 49 piętro Sky Tower i podziwianie Wrocławia z lotu ptaka.

Oczywiście dzieci miały możliwość zakupu pięknych pamiątek, zjedzenia pysznych lodów na wrocławskim rynku i podziwiania piękna tego miasta. W godzinach nocnych 30 maja grupa zmęczona ale bardzo zadowolona i pełna wrażeń  wróciła do Nakła.

W imieniu wszystkich opiekunów wycieczki pragnę serdecznie podziękować Rodzicom za zaufanie i za wszelką pomoc w organizacji wyjazdu. Mamy nadzieję że nasza współpraca będzie kontynuowana i już za rok będziemy mogli z Państwa dziećmi zwiedzać kolejne piękne zakątki naszej Polski.

Katarzyna Dobosz