JEDNOCZYMY SIĘ PRZEZ WSPÓLNĄ NAUKĘ I PODRÓŻE
22.06.2018 Sandra Słodkowska 477

W dniach 14-18 maja 2018 r. SP2 w Nakle miała przywilej gościć 6 nauczycieli i 15 uczniów szkół partnerskich ze Słowacji, Chorwacji i Włoch. Była to druga mobilność w ramach  projektu programu Erasmus+ „Bądźmy zjednoczeni w UE wspólnie się ucząc i podróżując”.

Link do filmu: https://youtu.be/m1oUrWj1CC4

Program obejmował warsztaty komputerowe poprowadzone przez uczniów klasy 6d (programy  “Hot Potatoes”, ”Toondoo”, ”Storyjumper” ,  ”Gimp”) , szkolenie "Survival" przygotowane przez wykwalifikowanych instruktorów (wyspa Sobieszewo koło Gdańska) i „Bezpieczeństwo nad wodą” (instruktaż i spływ kajakami na trasie rzeka Orla-jeziora Czarmuńskie, Rościmińskie Duże, Rościmińskie Małe).

Uczestnicy projektu zwiedzili Gdańsk i Sopot z przewodnikiem turystycznym w języku angielskim, spacerowali po molo, integrowali się na plaży w Sobieszewie oraz  parku linowym i domku odwróconym do góry nogami w Myślęcinku (Bydgoszczy).

Uczniowie szkół partnerskich byli zachwyceni gościnnością i zaangażowaniem rodzin goszczących. Gorące przywitanie i pożegnanie na dworcu PKP, wyjścia na pizzę, spacery i zabawy na marinie w Nakle, wspólne grillowania – to tylko niektóre atrakcje zorganizowane przez „nowe rodziny”.

Przygotowany przez rodziców tort z flagami czterech państw  okazał się miłą niespodzianką w ostatnim dniu spotkania. Impreza na zakończenie oraz wręczenie certyfikatów i kubków z logo projektu i wspólnym zdjęciem uczestników podsumowały tydzień mobilności w Polsce.

Program został sfinansowany ze środków programu Erasmus+ akcji KA2 „Współpraca szkół”.

Przygotowała: Irina Bednarek