Podróż poprzez zmysły do świata komiksów.
27.06.2018 Sandra Słodkowska 316

Podróż poprzez zmysły do świata komiksów.

14 czerwca 2018 uczniowie szkoły SP nr 2 w Nakle nad Notecią oraz ZS Wojnowo, SP Strzelewo i ZS Kruszyn mieli przyjemność gościć wykładowców z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II dzięki współdziałaniu z Uniwersytetem Otwartym  Kul-u

W ramach patronackiej współpracy szkół z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II oraz Fundacji Potulickiej dzieci wzięły udział w intrygujących warsztatach o tematyce: „W świecie wielu zmysłów" oraz "Co to jest komiks i jak go tworzyć?".  Pani Marta Król, wcielając się w postać Batmana, zapoznała młodych słuchaczy z technikami i ciekawostkami dotyczącymi procesu tworzenia komiksów. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą w tym temacie, zadając jednocześnie wiele pytań. Uczniowie kl. III a integracyjnej SP nr 2 stworzyli własne projekty osób z różnymi mocami, które zostały wysłane na KUL, a w przyszłości, być może zostaną wykorzystane jako bohaterowie przyszłych komiksów.

Pan Marcin Matys zaprosił uczniów do świata osób niewidomych, udowadniając, że piękno dookoła można odbierać również innymi niż wzrok zmysłami. Dzieci zobaczyły maszynę do pisania alfabetem Braille'a oraz zapoznały się z podstawowymi regułami tworzenia słów i wyrażeń w tym alfabecie.

Było ciekawie, mądrze i wesoło. Następni goście już za rok. Zapraszamy!

Jolanta Stawicka