WAKACJE W SOSNOWCU
26.07.2018 Sandra Słodkowska 163
26.07.2018

WAKACJE W SOSNOWCU

W dniach 15-22 lipca 18 osobowa grupa uczniów i nauczycieli z SP nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią spędziła wakacyjny czas w  Sosnowcu.

Dzieci z gminy Nakło nad Notecią zostały zaproszone przez prezydenta miasta Sosnowca w ramach zeszłorocznej nawałnicy jaka przeszła przez nasze okolice. Wszystkie atrakcje, a było ich całkiem sporo,  wyżywienie i zakwaterowanie było sfinansowane przez Urząd Miasta w Sosnowcu, natomiast koszty przejazdu zostały pokryte z Gminy Nakło nad Notecią.

Uczniowie naszej szkoły spędzili ten wakacyjny czas atrakcyjnie i sportowo. Każdego dnia mieliśmy możliwość poznania nowych miejsc, nowych ludzi. Czuliśmy się jak prawdziwi goście, o których nieustannie dbano, dlatego bardzo dziękujemy urzędnikom z Wydziału Kultury i Promocji Miasta Sosnowca za troskę, pomoc, życzliwość i pomysłowość.

Byliśmy zakwaterowani w Domu Sportowca przy Stadionie Ludowym, gdzie mieliśmy bardzo blisko na Stawiki, czyli niewielkie stawy w Sosnowcu  położone na obrzeżach Parku im. Leona Kruczkowskiego. Pogoda nam dopisała (4 dni bardzo ciepłych i słonecznych), więc korzystaliśmy z miejskich plaż i kąpielisk pod bacznym okiem ratowników.

Każdego dnia były różne atrakcje: uczestniczyliśmy w koncercie ELISE finalistki 3 edycji „Bitwa na głosy” pochodzącej z Sosnowca; jeździliśmy na wrotkach w nowo otwartej Wrotkarni, skakaliśmy na trampolinach w JAMPMAX, odwiedziliśmy Egzotarium, gdzie podziwialiśmy egzotyczne rośliny i zwierzęta, gdzie mogliśmy dotykać, a nawet nosić na rękach agamę i węża.

Byliśmy w Mediatece, bardzo nowoczesnej multimedialnej bibliotece, na ciekawej prelekcji lekarki weterynarii i autorki książek dla dzieci dorosłych – Doroty Sumińskiej. Dzieci i dorośli podczas spotkania chętnie zadawali pytania i opowiadali o swoich problemach z pupilami. Spotkanie było bardzo interesujące. Każdy też mógł sobie kupić książkę i otrzymać na niej autograf pani Doroty.

Zwiedziliśmy pałac Schoena bardzo okazały, reprezentacyjny z 1885 roku należący niegdyś do fabrykanckiej rodziny Schönów bardzo znaczących w historii Sosnowca, gdzie poznaliśmy historie pałacu i tej rodziny oraz otrzymaliśmy zadanie poszukania skarbów. Skarb odnaleźliśmy!

W sobotę dzień przed wyjazdem uczestniczyliśmy w Festynie Policyjnym na Stawikach, podczas którego mogliśmy poznać zawodników Zagłębia Sosnowiec – polskiego klubu piłkarskiego z Sosnowca, występujący w rozgrywkach Ekstraklasy. Niektórzy z nas dostali koszulki, szaliki, magnesy z napisami Zagłębie, a prawie wszyscy otrzymali autografy. Podczas tego spotkania mogliśmy również osobiście podziękować prezydentowi miasta panu Arkadiuszowi Chęcińskiemu za pomysł i umożliwienie nam wyjazdu do Sosnowca.

Również w sobotę mieliśmy możliwość z korzystania z jednej z ciekawszych atrakcji wodnej w Sosnowcu na Stawikach z Aquator, czyli najdłuższego w Polsce toru przeszkód na wodzie. Momentami było ciężko, ślisko, ale daliśmy radę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu.

Mieliśmy również czas na zabawy w pięknie usytuowanych i ekstra wyposażonych parkach jordanowskich na Kazimierzu i Środuli, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Zadowoleni uczestnicy wyjazdu :)