Uczniowie z SP 2 na wakacjach w Warszawie
07.08.2018 Sandra Słodkowska 264

Uczniowie z SP 2 na wakacjach w Warszawie

na zaproszenie Caritas Polska

Przez cały tydzień od 28 lipca do 4 sierpnia grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kard. St. Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle przebywała na wspaniałym wypoczynku w stolicy. Opiekę nad dziećmi sprawowała pani Kasia Dobosz i pani Beata Patyna. Razem z dziećmi z Dwójki w wyjeździe uczestniczyły również dzieci z NSP w Trzeciewnicy wraz z opiekunami.  Uczestnicy przebywali tam na zaproszenie Caritas Polska, która po raz pierwszy zorganizowała dla grup taki wypoczynek. Uczestnicy to przede wszystkim wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, dla których ten wyjazd to świetna okazja do wspólnej zabawy, poznawania historii naszej Ojczyzny i najważniejszych miejsc naszej stolicy. Organizatorzy przygotowali dla dzieci wspaniały tygodniowy program, w którym nie było czasu na nudę. Dzięki gościnności uczniowie zwiedzali Stare Miasto i Traktat Królewski, uczestniczyli we wspaniałym niedzielnym koncercie Chopinowskim w Łazienkach Królewskich. Piękną przyrodę mogły podziwiać w ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Pałacu i Ogrodach w Wilanowie. Wielkim przeżyciem dla całej grupy były przygotowania i obchody rocznicy Powstania Warszawskiego. Z tego względu dzieci zwiedziły Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Narodowe oraz Muzeum Wojska Polskiego. W przeddzień rocznicy wolontariusze wybrali się na Powązki Wojskowe aby pomóc w przygotowaniach cmentarza. Dzieci sprzątały groby, modliły się i poznawały z panią przewodnik historię tych bohaterów, których mogiły tam się znajdują. Długo oczekiwanym momentem była godzina „W” 1 sierpnia, w której dzieci ubrane w czerwone koszulki Caritas uczestniczyły na warszawskich ulicach a wieczorem wspólnie z mieszkańcami Warszawy i panem Prezydentem mogły pośpiewać na Placu Piłsudskiego „(Nie) zakazane piosenki”. Był też czas na modlitwę i dlatego dzieci odwiedziły Niepokalanów, zaraz obok Żelazową Wolę, były także przy grobie ks. Jerzego Popiełuszki oraz patrona szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Podczas tego tygodnia nie zabrakło też zabawy. Organizatorzy przygotowali wyjście do ZOO, do Aquaparku, przejazd metrem i oczywiście zwiedzanie trasą piłkarską Stadionu Narodowego.

Opiekun SKC

Kasia D.