Wielkie serca nakielskiej „Dwójki”
03.12.2018 Sandra Słodkowska 439

Wielkie serca nakielskiej „Dwójki”

W piątek 30 listopada zakończyła się zbiórka materiałów opatrunkowych dla osób bezdomnych z bydgoskiego Caritas. Dzieci, rodzice i nauczyciele mogli przez cały miesiąc ofiarować swój dar w postaci gazy, bandaża, wody utlenionej, kompresów, plastrów itp. Wynik zbiórki jest wielkim sukcesem. W Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego uczy się obecnie 630 uczniów. Po zliczeniu wszystkich darów wynik to 698 różnych materiałów opatrunkowych.                                                                         Jednym słowem wolontariuszy z wielkimi sercami w SP 2 nie brakuje.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczniom, Rodzicom                              i Nauczycielom, za piękny dowód miłości bliźniego. Jesteście wspaniali                            i pamiętajcie, że dobro zawsze wraca.

Już dziś pragnę serdecznie zaprosić wszystkich mieszkańców Nakła i okolic na kolejną Ogólnopolską Zbiórkę Żywności Caritas w dniach 7 – 8 grudnia 2018 roku.                                    Jeśli macie tylko ochotę pomóc to my będziemy w piątek i sobotę w markecie Biedronka            na ul. Potulickiej z siankiem, dobrym słowem i świecami Caritas.                                                      Serdecznie zapraszamy.

Opiekun SKC Katarzyna Dobosz