Kolejny raz pomagali bezdomnym
10.12.2018 Sandra Słodkowska 306

Kolejny raz pomagali bezdomnym

W całej Polsce w dniach 7 – 8 grudnia 2018 roku trwała Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas. W nakielskich marketach było można zobaczyć wielu wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas zbierających żywność.                                                                                                                                   Na ulicy Potulickiej w ,markecie Biedronka jak co roku można było zobaczyć wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia razem z opiekunami nauczycielami. Dzieci już od początku listopada przygotowywały się do zbiórki wykonując sianko na stół wigilijny z dobrym słowem - cytatem pochodzącym od Patrona Szkoły. Każdy kto przyłączył się do ogólnopolskiej akcji otrzymywał takie sianko, by przypominało podczas wigilijnej wieczerzy o sercu gotowym do pomagania. Wolontariusze również rozprowadzali świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które można także nabyć w parafiach.                                                                                                                                                  Oczywiście jak co roku byli tacy, którzy krytykowali takie akcje i źle wyrażali się o pomaganiu innym lub przechodzili obojętnie. Jednak w naszym mieście i okolicy jest mnóstwo ludzi wielkich serc. To właśnie dzięki nim ta akcja po raz kolejny udała się bo uzbieraliśmy 363,350 kg żywności, 9 sztuk środków higienicznych i chemicznych oraz 1500 zł na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Jeszcze w sobotę po zakończonej akcji opiekunowie przewieźli zebrane dary do Zgromadzenia Sióstr Albertynek w Bydgoszczy na ul. Koronowską. Siostry prowadzą tam jadłodajnię dla osób starszych, bezdomnych i samotnych. Radość i zdziwienie sióstr ilością darów była ogromna a patrzenie na ich szczęście z tego że będą mogły pomóc, bezcenne.

Pragnę jeszcze raz Wszystkim Państwu podziękować za okazaną pomoc. Kierownictwu marketu Biedronka dziękuję za możliwość zbiórki. Naszym wspaniałym wolontariuszom oraz opiekunom: pani Beacie Patyna i drużynie harcerskiej „Młodzi Ekolodzy”, pani Beacie Witusińskiej, pani Żanecie Lustig – Gołębiewskiej i opiekunowi Szkolnego Klubu Wolontariatu pani Jolancie Stawickiej za poświęcony czas.

W imieniu naszej społeczności szkolnej SP 2 składam wszystkim życzenia Błogosławionych Świąt Narodzenia Pana i Szczęśliwego Nowego Roku 2019.

Katarzyna Dobosz                                                                                                                                                    opiekun  Szkolnego Koła Caritas