„ Stara Bombka, czyli co naprawdę liczy się w święta Bożego Narodzenia…”
17.12.2018 Sandra Słodkowska 492

„ Stara Bombka, czyli co naprawdę liczy się w święta Bożego Narodzenia…”Przedstawienie Teatrzyku Bibliotecznego „ Za Półką” połączone z konkursem  o tradycjach świątecznych dla klas piątych

„ Stara Bombka, czyli co naprawdę liczy się w święta Bożego Narodzenia…” – inscenizację o takim właśnie tytule obejrzały dzieci z klas piątych zaproszone do biblioteki szkolnej. Przedstawienie przygotowały członkinie Bibliotecznego Teatrzyku „ Za Półką”. Widzowie mogli się  dzięki niemu dowiedzieć, o czym rozmawiają- przebudzone z rocznego snu w kartonach-  zabawki choinkowe. Dyskusja trzech bombek , Aniołka,  Łańcucha i Sopelka dotyczyła bardzo ważnej  sprawy.  Choinkowe  błyskotki chciały uświadomić widzom, że świąteczny wystrój domu to nie wszystko. A święta Bożego Narodzenia są przede wszystkim okazją do spędzenia wyjątkowych , wspólnych  chwil z bliskimi i zacieśnienia rodzinnych więzów. W inscenizacji wystąpiły: Iga Dąbrowska, Zofia Grabas, Natalia Kostkowska, Amelia Kubińska, Agata Pater i Dominika Rucińska. Cały zespół aktorski  życzył  widzom , by mogli  zatrzymać się na chwilę i odpocząć od pędu codzienności, aby pobyli spokojnie razem z bliskimi.

Po przedstawieniu  zaproszeni uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą na temat bożonarodzeniowych tradycji . Zebranym zadano sporo pytań, m.in. Z ilu dań powinna się składać wigilijna wieczerza i o której godzinie  należy do niej zasiąść. Dlaczego zostawiamy puste nakrycie  przy świątecznym stole i co symbolizuje łamanie się opłatkiem. Pytano również o wigilijne potrawy, kolędy  i nazwę świątecznego  nabożeństwa o północy.

W konkursowych zmaganiach najwięcej prawidłowych odpowiedzi udzieliła Wiktoria Sobczak z klasy V c, zdobywając tym samym pierwsze miejsce. Miejsce drugie zajęli ex aequo: Jakub Jasiński z klasy V bo raz Michalina Musiał z klasy  V c. Miejsca trzecie, również ex  aequo, przypadły; Oldze Kuśnierkiewicz i Klaudii Bzdawce z klasy V b. Imprezę przygotowała i poprowadziła  A. Miłowska.