Klasy II w Toruniu
20.12.2018 Sandra Słodkowska 497

Klasy II w Toruniu

We wtorek 18 grudnia klasy II b i II c z wychowawcami i opiekunami pojechały na całodzienną wycieczkę przedświąteczną do Torunia. Wyjazd rozpoczął się od wczesnych godzin rannych bo zbiórka była o 6.55. Najpierw uczestnicy pojechali do teatru na „Opowieść Wigilijną”. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom a wzruszenie było widoczne na ich twarzach. W tym dniu aktorzy obchodzili swoją rocznicę tego przedstawienia, gdyż grają go od 18 już lat. Dzieci nagrodziły aktorów wielkimi brawami i to nawet na stojąco. Po przedstawieniu wycieczka udała się do Muzeum Piernika. Tam już czekała na dzieci „Wiedźma Korzenna”, która razem z czeladnikiem Mateuszem poprowadziła wspaniałe spotkanie, podczas którego dzieci mogły dowiedzieć się wielu rzeczy na temat wypieku i przyrządzania pierników. Oczywiście nie zabrakło „pierniczenia” przez samych uczniów. Każdy mógł zabrać ze sobą zrobionego piernika ale również zakupić drobne pamiątki. Opiekę nad dziećmi w tym dniu sprawowali wychowawcy, pani Maria Techner, pani Beata Skulimowska oraz nauczyciele pani Kasia Dobosz i pani Anita Czyż. W godzinach popołudniowych dzieci szczęśliwe i zadowolone wróciły do Nakła.