Uczniowie SP nr 2 zbierali karmę dla zwierząt ze Schroniska w Rozwarzynie Listopad- grudzień 2018
07.01.2019 Sandra Słodkowska 477

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 2 zaproponowała w tym roku szkolnym innowacyjne zajęcia czytelnicze dla uczniów klas drugich.  Dla dzieci w tym wieku  bardzo ważna  staje się zachęta do  wejścia w bogaty świat literatury dziecięcej  i wypracowywanie nawyków czytelniczych. Spotkania w czytelni  maja na celu umiejętne pobudzanie  zamiłowań do czytania, by poprzez kontakty z książką wspomagać rozwój moralno- emocjonalny młodego czytelnika oraz kształtować uczucia wyższe, np. przyjaźń, miłość, wierność  czy empatię. Zwierzęta- nasi bracia mniejsi- często przewijają się w literaturze dziecięcej a ich przeżycia i przygody   wydają się doskonałym bodźcem do kształtowania pozytywnych emocji dziecka.

Na przełomie listopada i grudnia w ramach wyżej wspomnianej innowacji zbierano również karmę dla zwierząt ze schroniska. Do akcji chętnie dołączyli się uczniowie  klas starszych działający w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu promującego opiekę nad zwierzętami, wraz  ze swoją opiekunką – panią J. Stawicką.

Zebrana karma dla zwierząt( 43 kg) zostanie przekazana schronisku w Rozwarzynie.

Tekst i zdjęcia: Aleksandra Miłowska