Akcja Charytatywna „Pomóżmy bezdomnym przetrwać zimę” zakończona sukcesem.
13.02.2019 Sandra Słodkowska 49

Akcja Charytatywna                                                                                                                                                                                 „Pomóżmy bezdomnym przetrwać zimę”                                                                                                                         zakończona sukcesem.

Pod koniec stycznia zwracałam się do społeczności naszego miasta                     z prośbą o pomoc i włączenie się do akcji charytatywnej na rzecz osób bezdomnych, które korzystają z pomocy centrum „Betlejem”                              w Bydgoszczy.                                                                                                              Akcja rozpoczęła się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle od 28 stycznia                   i trwała do 10 lutego 2019 roku. Wolontariusze Caritas zbierali bieliznę męską (skarpety, koszulki, majtki). Koniec zbiórki zaplanowano w przeddzień Światowego Dnia Chorego.                                           Wielką radością dla nas po ukazaniu się artykułu w mediach były informacje o chęci współpracy i pomocy w akcji. Akcję naszą wsparli:

- Parafia św. Stanisława BM w Nakle

- Szkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nakle

- Przedszkole nr 2 w Nakle

- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaszczu

- uczniowie i Rodzice naszej szkoły.

W poniedziałek 11 lutego w dniu obchodów XXVII Światowego Dnia Chorego, z wielką radością i szczęściem jechałam do Bydgoszczy aby te dary przekazać w siedzibie Caritas Diecezji Bydgoskiej.

Dzięki tej wspaniałej współpracy, dzięki pomocy tak wielu ludzi udało nam się zebrać razem 846 sztuk bielizny męskiej oraz 35 sztuk innej odzieży, ofiarowanej w czasie zbiórki.

W tym miejscu pragnę zatem bardzo podziękować tym, którzy podjęli się koordynowania zbiórki w swojej placówce:                                      Ks. Proboszczowi Tadeuszowi Michalak,                                                              Pani Dorocie Ptak – opiekunowi SKC SP 3,                                                              Pani Ewelinie Holec – wychowawcy  w Przedszkolu nr 2                                                                        i Pani Agnieszce Andrzejewskiej oraz Ks. Romanowi i młodzieży SKC z ZSP w Lubaszczu.

Mam nadzieję, że to początek naszej współpracy  na kolejne działania na rzecz drugiego człowieka.

Organizator i koordynator akcji                                                                                                     Katarzyna Dobosz