RELACJA Z WYCIECZKI DO TORUNIA
21.02.2019 Sandra Słodkowska 558

RELACJA Z WYCIECZKI DO TORUNIA

„Dlaczego wyginęło życie na Marsie? A może nigdy go tam nie było? ” – te pytania zadawali sobie nasi uczniowie, którzy we wtorek podczas wycieczki szkolnej do Torunia wcielili się w role studentów i uczestniczyli w wykładzie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Młodzi adepci fizyki nie tylko poszerzyli swoją wiedzę teoretyczną o astronomii, ale byli również świadkami wielu doświadczeń fizycznych i pokazów. Atrakcje przygotowane przez pracowników Instytutu Fizyki UMK spotkały się z ogromnym zainteresowaniem ze strony słuchaczy, co bardzo cieszyło panią Magdalenę Bzdawkę – organizatorkę wyjazdu.

Kolejną atrakcją wycieczki był Dom Legend Toruńskich, w którym uczniowie przenieśli się w czasie do średniowiecznego miasta Krzyżaków. Uczestnicy wycieczki

wcielili się w role rycerzy, brali udział we flisaczym turnieju na tratwach oraz byli świadkami zamykania czarownic w żelaznej klatce. Na koniec każdy mógł sprawdzić czystość swego serca pod Krzywą Wieżą – okazało się, że każdy ma swoje za uszami!

Ostatnim punktem wyjazdu – po zwiedzaniu starówki – było  obejrzenie filmu „Powrót Bena” w toruńskim Cinema City. Amerykański dramat o narkomanii z pewnością skłonił uczniów do refleksji o negatywnych skutkach uzależnień.

Patrycja Michalik