Szkoła Podstawowa nr 2 w kujawsko - pomorskim przedsięwzięciu edukacyjnym "Przyjazny tornister"
21.03.2019 Sandra Słodkowska 313

„Przyjazny tornister”

w Szkole Podstawowej nr 2

Złe nawyki związane z noszeniem zbyt dużego obciążenia na plecach mogą przyczynić się do poważnych schorzeń ortopedycznych i neurologicznych dzieci.

W związku z powyższym na terenie województwa kujawsko – pomorskiego, została wprowadzona interwencja nieprogramowa "Przyjazny tornister", do której włączyła się Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle nad Notecią. Głównym celem tego przedsięwzięcia edukacyjnego jest profilaktyka wad postawy oraz kształtowanie prawidłowej postawy ciała uczniów.

Zachęcamy rodziców naszych uczniów do zapoznania się z treścią listu do nich skierowanego oraz z materiałami oświatowo - zdrowotnymi umieszczonymi na gazetkach szkolnych.

Materiał: Anna Krupinska - pedagog szkolny