Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II w SP 2
27.03.2019 Sandra Słodkowska 308

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II w SP 2

W poniedziałek 25 marca w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią, 12 uczniów                                 klas IV – VIII spróbowało swoich sił w religijnej olimpiadzie.                                        Uczniowie w ciągu 45 minut zmagali się z testem 30 pytań dotyczących życia                      i nauczania naszego kochanego rodaka Świętego Jana Pawła II. O godzinie 14.50, po krótkiej instrukcji wypełniania kart i przedstawienia zasad, koordynator olimpiady oficjalnie otworzyła tą najważniejszą koperta z pytaniami i olimpiada rozpoczęła się. Pytania nie należały do najłatwiejszych, szczególnie te z poziomu II dla klas VII i VIII. Jednak wszyscy uczestnicy skończyli przed upływem czasu                  i mówili, że są zadowoleni z odpowiedzi. Teraz musimy poczekać do 16 maja na wyniki. Testy zostały zaklejone w kopercie i jeszcze tego samego dnia odesłane do organizatora OLIMPUS w Warszawie. Nie jest to pierwszy taki ogólnopolski konkurs religijny w naszej szkole. Uczniowie próbowali swoich sił we wcześniejszych edycjach i to na wysokich miejscach. Mam nadzieję, że i tym razem będziemy mogli się pochwalić laureatami.                                                                                                                                                             Pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za chęć wzięcia udziału, za miłe spotkania podczas przygotowań do konkursu a tych, którym zabrakło odwagi a może i chęci zapraszam na kolejne edycje.

Koordynator olimpiady w SP 2 Katarzyna Dobosz