IV Gminny Turniej Logopedyczny „Logo-zabawy”
28.03.2019 Sandra Słodkowska 361

IV Gminny Turniej Logopedyczny „Logo-zabawy”

25 marca 2019r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią odbył się IV Gminny Turniej Logopedyczny „Logo-zabawy”.

Udział w turnieju wzięli uczniowie klas II szkół podstawowych z Gminy Nakło nad Notecią.

Oficjalnego otwarcia dokonała Pani Anna Maćkowska dyrektor szkoły.                           Uczestnikom zawodów życzyła wytrwałości w rozwiązywaniu zadań i osiągnięcia sukcesów.

Zawodnicy zmagali się z zadaniami logopedycznymi o różnym stopniu trudności. Dzieci bawiły się w "Mistrza kodowania". Prezentowały swoje umiejętności w konkurencjach usprawniających aparat artykulacyjny i oddechowy, łączenia sylab w wyrazy, dopasowywaniu schematu wyrazu do jego zapisu graficznego w grze edukacyjnej "Paleta", w wyszukiwaniu nazw obrazków, w których ukryła się określona głoska, rozwiązywaniu zagadek, rozpoznawaniu i nazywaniu usłyszanych dźwięków, prawidłowej wymowie trudnych grup spółgłoskowych, odczytywaniu wyrazów z ruchu warg itp.

Jury pracujące w składzie:

mgr Dombrowska Katarzyna,

mgr Dorosz Anna,

mgr Miłowska Aleksandra,

ustaliło następujące wyniki:

I miejsce - drużyna "Burczymuchy" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle.

II miejsce - drużyna "Czwórka" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle.

III miejsce - drużyna "Hakerzy" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle.

Spotkanie przebiegło w miłej i wesołej atmosferze. Wszyscy uczestnicy wspaniale wywiązali się ze swoich zadań.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Serdeczne podziękowania składam sponsorom:

MTB Trzebińscy,

M. Jakś,

Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2.

Organizator turnieju

Aldona Kasprzak