XVI Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas TAK, POMAGAM
01.04.2019 Sandra Słodkowska 371

XVI Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas                                                                         TAK, POMAGAM

W dniach 29 – 30 marca 2019 roku odbyła się już po raz szesnasty przedświąteczna zbiórka żywności Caritas. Jak co roku, w Biedronce na ulicy Potulickiej żywność zbierali wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Nakle wraz z opiekunami – nauczycielami. Dzieci stały w piątek od godziny 15.00 – 18.00 oraz w sobotę od 9.00 – 17.00. Tradycyjnie wolontariusze przygotowali drobne podziękowania dla ofiarodawców w postaci chorągiewek wielkanocnych, które przygotowywały wcześniej podczas spotkań formacyjnych. Dzieci także rozprowadzały Paschaliki na stół wielkanocny czyli świece symbolizujące Chrystusa Zmartwychwstałego.                                                                                                          Jak co roku, mieszkańcy naszego miasta i gminy nie zawiedli i okazali swoje wielkie serca. Dzięki dobroci tak wielu darczyńców  zebraliśmy 273, 540 kg żywności co stanowi liczbę wyższą od zeszłorocznej zbiórki. Dodatkowo ze sprzedaży Paschalików zebrano 610 zł, które zostaną przekazane na Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas. Tegoroczne dary trafiły do osób starszych, chorych                   i samotnych z naszego miasta, szczególnie z terenu naszej parafii i szkoły.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w naszej zbiórce wielkanocnej. Dziękuję za życzliwe słowa i gesty w kierunku wolontariatu (szczególne podziękowania za ofiarowane słodycze dla zbierających wolontariuszy J). Dziękuję wspaniałym wolontariuszom, za poświęcony czas wolny i Rodzicom za zgodę w jej udziale. Dziękuję nauczycielom SP 2 pani dyrektor Annie Maćkowskiej, pani Beacie Patyna, pani Beacie Witusińskiej, pani Jolancie Stawickiej, pani Małgorzacie Komorowicz i pani Żanetcie Lustig – Gołębiewskiej za pomoc i opiekę podczas zbiórki. Dziękuję również Parafii św. Stanisława BM, ks. Proboszczowi i ks. Michałowi za pomoc w dotarciu do osób potrzebujących.

To kolejna udana wspólna akcja na rzecz drugiego człowieka. Ogromnie się cieszę, że po raz kolejny biblijny przekaz Jezusa „Jedni drugim brzemiona noście” został zrealizowany i efekty tej solidarności z tymi, którzy potrzebują pomocy są tak wspaniałe. DZIĘKUJEMY

Opiekun i koordynator                                                                                                                                                   Katarzyna Dobosz