VI Gminny Konkurs Pieśni Ludowej „O Krajeńską Gąskę....”
02.04.2019 Sandra Słodkowska 93

VI Gminny Konkurs Pieśni Ludowej  „O Krajeńską Gąskę....”

pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią

Dnia 30 marca 2019 roku w auli Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nakle nad Notecią odbył się VI Gminny Konkurs Pieśni Ludowej „ O Krajeńską Gąskę” pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy  Nakła nad Notecią. Celem konkursu było m.in.

- wzmocnienie poczucia tożsamości regionalnej,

-popularyzacja ludowej kultury muzycznej Krajny i innych regionów kraju,

-integracja dzieci i młodzieży z różnych stron regionu Krajny wokół wspólnego śpiewania.

Konkurs odbył się w następujących kategoriach: Przedszkolaki (soliści i zespoły), Klasy I-III (soliści i zespoły). Występy oceniało trzyosobowe jury w składzie: p. Patrycja Cywińska- Gacka, p. Michał Gacka, p. Aldona Kasprzak.

Dziękujemy bardzo Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 p. Annie Maćkowskiej i Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 za ufundowanie nagród i upominków dla dzieci. Dziękujemy także nauczycielom, którzy zaangażowali się w pomoc w organizacji konkursu: p. Annie Maćkowskiej, p. Iwonie Bartoszewicz, p. Monice Stachowskiej. Konkurs kontynuowany będzie w kolejnych latach mając na celu rozwijanie FOLKLORU POLSKIEGO, promowanie KRAJNY i poprzez pieśń ludową przekazywania go młodszym pokoleniom. Poniżej wyniki konkursu:

Przedszkolaki

soliści

1 m.  Emilia Wilczek Przedszkole Wesołą Piątka

2 m. Natalia Jendrzejewska ZSP Występ

3 m.  Lena Konewka PS nr 2 Nakło

3 m. Aleksandra Sikorska ZSP nr 3 Nakło

klasy 1 - 3

soliści

1 m.  Oliwia Raut ZSP nr 3 Nakło

1 m. Natalia Nowak ZSP nr 3 Nakło

2 m. Maja Gackowska SP nr 2 Nakło

3 m. Tatiana Beszczyńska SP nr 2 Nakło

zespoły

1 m.  Zespół Chabry NSP Olszewka

2 m.  Klasa II a integracyjana  SP nr 2 Nakło

2 m. Klasa I c  ZSP nr 4 Nakło

3 m. Klasa II b integracyjna SP nr 2 Nakło

Wyróżnienie: Klasa Id integracyjna SP nr 2 Nakło

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i ich nauczycielom. Zapraszamy za rok!

Agnieszka Dolacinska - organizator